Global o‘zgarishlar instituti bilan 2026 yilgi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik rivojlanish va islohotlar agentligida 28 aprel kuni Toni Blerning Global o‘zgarishlar instituti delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Delegatsiyaga Yaqin Sharq, Shimoliy Afrika va Markaziy Osiyo mintaqasi bo‘yicha boshqaruvchi direktor Yorg Shubert boshchilik qildi.
Uchrashuvda o‘tgan davrda amalga oshirilgan ishlar yuqori baholandi. Muzokaralar davomida tomonlar qo‘shma loyihalarning borishini muhokama qildi, erishilgan natijalar ko‘rib chiqildi hamda kelgusidagi hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida hamkorlikni davom ettirish va 2026 yil uchun qo‘shma ishlar doirasini belgilovchi uch tomonlama bitimni imzolashga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
Strategik rivojlanish va islohotlar agentligi mamlakatda olib borilayotgan islohotlar va barqaror ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish manfaatlari yo‘lida xalqaro ekspertizani jalb etish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda.

28 апреля Агентство стратегического развития и реформ при Президенте Республики Узбекистан приняло делегацию Института глобальных изменений Тони Блэра во главе с управляющим директором по региону Ближнего Востока, Северной Африки и Центральной Азии Йоргом Шубертом.
Была дана высокая оценка совместной работе, проделанной за прошедший период.
В ходе переговоров стороны обсудили ход реализации совместных проектов, рассмотрели полученные результаты и сверили позиции по приоритетным направлениям дальнейшего партнерства.
По итогам встречи достигнута договорённость о продолжении сотрудничества и подготовке к подписанию трехстороннего соглашения, которое определит рамки совместной работы на 2026 год.
Агентство стратегического развития и реформ продолжает работу по привлечению международной экспертизы в интересах проводимых в стране реформ и устойчивого социально-экономического развития.